Ahoj, tak to jsem já. Ten vlevo...

Jmenuju se Michal a jsem člověk, který chce být šťastný. Zní to jednoduše, že? 🙂  

Štěstí po horách nechodí (gravitace je fuj), za to já zjistil, že být masér je zábava, odpočinek a relax. A proto se ti nabízím jako Masér pro Tebe. 

Masíruju většinou u klientů doma, občas v jejich práci, je-li to uskutečnitelné. Zatím masíruju pouze v Týništi nad Orlicí a nejbližším okolí. Dopravuji se pěšky, Válčím proti své lenosti 🙂 Sem tam i vyhraju bitvu, Válku jednoznačně prohrávám…

Jak už jsi se mohl dočíst na úvodní stránce, masáž není tahání peněz klientům z kapes, jak si mnozí myslí a tvrdí, ale jde o sled cviků a regeneračních procesů, kterými bych ti rád pomohl od bolesti, nesprávné svalové paměti, uvolnit svalové partie, blokace, pomoci zvýšit regeneraci svalů, navýšit tvou pohodu života a snažit se navodit správné držení těla. 

Lidé si neuvědomují, že když 8 -12 hodin v práci stojí na nohou (jsou shrbení, postávají na jedné a druhé noze, nemají úplně kvalitní obuv,…) nebo stejný čas tráví v kanceláři (kde nesprávně sedí, mají špatně nastavené křeslo nebo jejich posed neobsahuje bederní podporu) hodinová náprava zad pomůže než si opět začnou záda kazit. Obzvlášť, pokud klient nadále pokračuje v činnostech, které mu způsobují problémy například se zády, což je problém častý a pro klienty až příliš pohodlný, neslevit ze svého stereotypu. 

Pokud má klient určité problémy se zády či jinými partiemi, je nutné zjistit příčinu a snažit se pracovat na jejím odstranění. Přece nebude klient investovat své prostředky jako by je házel do propasti. Mě osobně nebaví pracovat dlouhodobě s klientem, který přijde na masáž pro svůj dobrý pocit a vůbec se nesnaží pracovat se svými problémy, pokud je má. Taková masáž klientovi pomůže, ale jen krátkodobě.

Samozřejmě na masáž chodí klienti, kteří problémy nemají. Nechávají se masírovat z důvodu regenerace, chtějí se cítit lépe, ulevit svému tělu od fyzického i psychického opotřebování. Pravidelné zatěžování těla (často jednostranné) si nakonec vybere svou daň. Každý máme silnější jednu stranu těla a tu vědomě i nevědomě zatěžujeme více. Vyjímky se samozřejmě najdou. 🙂

A teď něco o mě. 

Mojí slabinou je běhání a cyklistika v rámci sportu. Pokud ani jedno nepodnikám, přijdu si v ten den zbytečný (asi jako vládní vojska v Itálii, kdysi doslova) 🙂 Miluju pohyb, hlavně běhání mě fyzicky a hlavně psychicky formuje již strašně dlouho a jsem za to rád. Na závodech i mimo ně jsem zažil krásné a šťastné chvíle. Stejně tak přišlo několik chvil, kdy jsem prohrál. Prohrál ne kvůli výkonosti, to bych prohrál skoro vždycky a všude :-), ale prohrál jsem boj se sebou v hlavě. Jsem ale za všechny nezdary velmi rád, protože díky nim jsem silnější, odolnější a šťastnější.